Romsdalen og Atlanterhavsvegen : vegviser til en opplevelsesreise


Ola Gjendem
Bok Bokmål 2005

Forlaget skriver om denne boka:
Denne boka dekker en av de flotteste reiserutene i Norge. Vi følger deg langs hovedvegene, men viser deg også mulighetene på de mange sidevegene, spesielt Trollstigen og vegen til Geiranger. Vårt håp er å lokke deg ut i det ukjente. Der finnes det du ikke visste at du lette etter.
Turen starter på toppen av Østlandet, med Dombås og Dovrefjell. Derfra går veien vestover gjennom Lesja, over vannskillet og ut i vestlandsnaturen i Romsdalen. I Romsdalen går Raumabanen, der ruver Trollveggen og Romsdalshornet, og der innbyr Trollstigen til en uimotståelig avstikker før vi er i Åndalsnes. Rundt fjorden til Molde, og vi ferdes i bymiljø og byhistorie i Rosenes by. Siden drar vi mot storhavet, til Bud, Hustadvika og Atlanterhavsvegens mange bruer og øyer - til en annen, egenartet by: Kristiansund med de fire "land".
Norges historie, levende kulturtradisjoner, opplevelser og aktiviteter blir presentert etter hvert som ferden går. Det anbefales avstikkere innover fjellet for vandring, fisketurer og klatring. Museumsbesøk, bademuligheter og båtturer, bystemninger og kaféliv, stillhet og skjønnet, det storslagne og det interessante, alt er her.

Boka er utstyrt med planleggingskart, inkludert bykart over Molde og Kristiansund, og rikelig med praktiske opplysninger.

Detaljer

Bibliotek som har denne