12 kvinnor - i 1900-talets svenska kyrkohistoria


Göran Lundstedt (red.)
Bok Svensk 2010 · Biografier (Form)
Medvirkende
Utgitt
Skellefteå : Artos , 2010
Omfang
182 s.
Emner
Jochnick Östborn , Agneta af : (NO-TrBIB)4067712
Ahlstedt, Madeleine : (NO-TrBIB)11001914
Bylund, Tuulikki Koivunen : (NO-TrBIB)90739020
Gunner, Gunilla : (NO-TrBIB)3051172
Hammar, Inger : (NO-TrBIB)99052240
Lindgärde, Valborg : (NO-TrBIB)90887465
Mo, Ulla : (NO-TrBIB)4029950
Sarja, Karin : (NO-TrBIB)2125224
Selander, Inger : (NO-TrBIB)90053988
Stenqvist, Catharina : (NO-TrBIB)90223662
Toijer-Nilsson, Ying : (NO-TrBIB)90137500
Vinterhed, Kerstin : (NO-TrBIB)90064408
Wejryd, Cecilia , 1959- : (NO-TrBIB)2121444
Svenska kyrkan : (NO-TrBIB)90173632
1900-tallet
Kristne kirke
Kvinner
Sverige
kirkehistorie kvinner sverige biografier
Sjanger
Biografier (Form) : (NO-TrBIB)HUME01057 . - Biografier
Geografisk emneord
ISBN
9789175804880

Bibliotek som har denne