De gjorde Norge større : en bok for ungdom


Arne Kildal
Bok Bokmål 1945 · Americana

Oppdaterer

Les boka på nett
Digital utgave: Søke-URL
Utgitt
[Bergen] : Grieg , c1945
Omfang
221 s. : ill.
Passer for
Opplysninger
Elektronisk reproduksjon
Emner
Aasgaard, J.A.
Buschmann, Peter Thams
Christiansen, Melius
Kildal, Arne
Knudsen, Karl
Lawson, Henry , forf. , 1867-1922
Schreuder, A.T.
Sperati, Carlo
Volstead, Andrew J.
Anderson, John : (NO-TrBIB)7071371
Anundson, Brynjulf : (NO-TrBIB)8074970
Auss, Gunvald : (NO-TrBIB)8074994
Berle, Kort : (NO-TrBIB)8074993
Bjurstedt, Molla : (NO-TrBIB)8011147
Bull, Ole , 1810-1880 : (NO-TrBIB)90092217
Cappelen Smith, E.A. : (NO-TrBIB)4084913
Cappelen, F.W. : (NO-TrBIB)8074996
Christiansen, F. Melius : (NO-TrBIB)90186181
Gjerset, Knut : (NO-TrBIB)90252500
Grevstsad, Nicolay Andreas : (NO-TrBIB)8074975
Gundersen, Adolf : (NO-TrBIB)6040816
Hansen, Carl G.O. : (NO-TrBIB)90599518
Henie, Sonja , 1912-1969 : (NO-TrBIB)90199141
Hoff, Olaf : (NO-TrBIB)8074995
Larsen, Laur. : (NO-TrBIB)90914991
Lindeberg, Jafet : (NO-TrBIB)8075001
Lomen, Carl J. , 1880-1965 : (NO-TrBIB)90413583
Muus, B.J. , 1832-1900 : (NO-TrBIB)1055451
Nelson, Knute : (NO-TrBIB)90271274
Neupert, Edmund , 1842-1888 : (NO-TrBIB)1094732
Norbeck, Peter : (NO-TrBIB)7017701
Olson, Floyd B. : (NO-TrBIB)90266695
Paulsen, Alfred , 1849-1936 : (NO-TrBIB)98001018
Peerson, Cleng , 1783-1865 : (NO-TrBIB)90224652
Pihlfeldt, Thomas G : (NO-TrBIB)8074997
Prestgard, Kristian , 1866-1946 : (NO-TrBIB)90927321
Rockne, Knute : (NO-TrBIB)90599921
Rygg, A.N. : (NO-TrBIB)90764656
Schreuder, H.P.S. , 1817-1882 : (NO-TrBIB)90285696
Seppala, Leonhard : (NO-TrBIB)2001409
Singstad, Ole : (NO-TrBIB)90085440
Skrefsrud, Lars O. , 1840-1910 : (NO-TrBIB)90743254
Sperati, Carlo A. : (NO-TrBIB)90949763
Swenson, Lauritz S. : (NO-TrBIB)8074976
Swenson, Magnus : (NO-TrBIB)1031894
Veblen, Thorstein : (NO-TrBIB)90069883
Vollstead, Andrew : (NO-TrBIB)8074980
Wist, Johs. B. , 1864-1923 : (NO-TrBIB)90739669
Utlandet
Afrika
Australia
Biografi
Biografier
Biografier(samlinger)
Historie
Nordmenn i Amerika
Nordmenn i utlandet
Norge - Biografi
Sør-Amerika
USA
Utvandring
Utvandring fra Norge
Utvandring frå Noreg
Utvandring, Norge, Innvandring, USA
Utvandringen
Innvandring - Fra Norge - USA
Nordmenn - Utlandet
Norge i Amerika
Samlingsbiografier
BIOGRAFIAR
Innvandring(statsvitenskap) - Fra Norge - USA
Norge(generelle biografier) - Biografi
geografi/historie norge utvandring emigrasjon innvandringimmigrasjon oleanaalaska durban misjon australia melbourne ingeniører zululand natal norsk-amerikanere emigranthistorie politikere leger embetsmenn forente stater sør-amerika
Sjanger
Dewey
ISBN
Nkr 9.52

Bibliotek som har denne